27.09.2010 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sloučení pracovišť Pozemkového fondu

Jedním z cílů transformace Pozemkového fondu ČR je optimalizace počtu jeho odloučených pracovišť. Konečným výsledkem je vytvoření 14 krajských pracovišť, která budou vykonávat zbylou agendu Pozemkového fondu ČR v regionech. K 30. září letošního roku proto dochází k dalšímu sloučení odloučených pracovišť, a to v Rakovníku, Táboře, Přerově, Nymburce, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Novém Jičíně. Informovala o tom tisková mluvčí Pozemkového fondu ČR Lubomíra Černá.

Pozemkový fond ČR prochází transformačním procesem, který začal v březnu 2008, kdy vláda ČR přijala usnesení o zásadách transformace fondu. Vládou přijatý dokument legislativně vymezil základní principy transformačního procesu a definoval úkoly, které musí vedení fondu splnit nejpozději do konce roku 2012. Do první části transformačního modelu, tedy vzniku krajských a odloučených pracovišť, vstoupil Pozemkový fond ČR v květnu 2010. Ke stejnému datu byli jmenováni vedoucí krajských pracovišť a zároveň došlo k organizačním změnám na ústředí fondu. Nově zřízená krajská pracoviště se až do 30. září 2010 nacházejí v přechodném období, během kterého se pracuje na postupném přechodu agend i kvalifikovaných pracovníků z odloučených pracovišť. Většina agend, které se týkají zemědělců a restituentů, budou i nadále v kompetenci odloučených pracovišť. S konečným modelem 14 krajských pracovišť je spojeno i slučování, které započalo již v roce 1999. Za tu dobu bylo z původních 73 územních (nyní odloučených) pracovišť sloučeno již 26 pracovišť. „Chod a správa Pozemkového fondu ČR nebyla vůči klientům nijak narušena, naopak se zvýšila efektivita práce“, uvedl ředitel Pozemkového fondu ČR Radim Zika s tím, že přistoupili ke sloučení takových pracovišť, která disponují nejmenším objemem majetku. Základním přínosem transformačního procesu bude, kromě vyšší operativnosti a efektivity řízení, hlavně maximální hospodárnost vynaložených prostředků. Dojde tak i k zefektivnění vnitřních procesů Pozemkového fondu ČR, což představuje i zmíněné finanční úspory, sdělila Černá. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down