15.05.2007 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sloučí další pracoviště

V souvislosti s postupujícím odstátňováním státní zemědělské půdy ve správě Pozemkového fondu ČR (PF) se některá jeho regionální pracoviště slučují. Vloni se například slučovala pracoviště v Jihlavě, Třebíči a Žďáru nad Sázavou. Letos k 1.červenci čeká tento krok Kolín a Kutnou Horu. Pro náš týdeník to uvedla předsedkyně výkonného výboru Pozemkového fondu ČR Jiřina Böhmová.

„Dosavadní slučování pracovišť se setkalo s poměrně negativním ohlasem, protože naši klienti musejí jezdit dál, aby si vyřídili své záležitosti. Kvůli několika lidem však nemůžeme držet územní pracoviště třicet let, než zaplatí poslední splátku. Takže hledáme nějaké rozumné řešení,“ řekla Böhmová s tím, že jak postupem doby stále ubývá pozemků i majetku, který fond spravuje, počítá se ještě s další redukcí počtu pracovišť i zaměstnanců.
V současnosti se často diskutuje i o termínu ukončení činnosti PF. Podle předsedkyně výkonného výboru však ať ukončí činnost v roce 2009 nebo později, jeho agenda ještě nebude zdaleka uzavřena. Vypořádání církevního majetku, administrace 30letých splátek za prodej půdy i další úkoly převezme jeho nástupce. Zatím však není jasné, kdo se jím stane.
Böhmová připomněla, že vláda se koncem května usnese, kdy by měl fond ukončit svoji činnost, a pak se začne řešit, komu se jeho agenda předá. „Měl by to být však subjekt, který disponuje sítí pracovišť. „My máme 60 územních pracovišť. I když jich asi do budoucna nebude potřeba tolik, budou se územní pracoviště muset na zúřadování celé věci podílet. To se nedá dělat od stolu z Prahy,“ podotkla. V této souvislosti se zvažuje, že by to mohl být například Úřad pro zastupování státu, nebo instituce, která by vznikla z dnešních pozemkových úřadů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down