11.12.2017 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovácká Fruta patřící do skupiny Hamé zvýšila loni tržby i zisk

Závod Slovácká Fruta z Kunovic na Uherskohradišťsku, který je součástí potravinářské skupiny Hamé, vykázal loni tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží ve výši 522,8 milionu korun. Meziročně je to nárůst o více než čtyři miliony korun. Zisk firmy činil 11,9 milionu korun, v roce 2015 byl 10,1 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy a účetní závěrky závodu zveřejněné na webu www.justice.cz.

Podle předsedy představenstva Petra Zábojníka závod v současné době při vytváření svého nového výrobního sortimentu buduje pevný základ, který umožní jeho další rozvoj. "Naší společnosti se podařilo dosáhnout za rok 2016 dobrých hospodářských výsledků i přes nepříznivé vnější vlivy, kterým bylo naše podnikatelské úsilí vystaveno," uvedl ve výroční zprávě Zábojník.

Slovácká Fruta se specializuje na výrobu chlazeného sortimentu. Závod vyrábí například chlazené paštiky, chlazená hotová jídla, polévky, masozeleninové kojenecké výživy nebo kysané zelí. Společnost loni vyrobila 9442 tun potravin. V roce 2015 to bylo 8916 tun a o rok dříve 8335 tun. Veškeré její výrobky, služby a zboží směřovaly na tuzemský trh.

Do modernizace strojů a zařízení investovala firma v roce 2016 přes 13,2 milionu korun. Společnost loni zaměstnávala v průměru 295 lidí, stejně jako v roce 2015. Na mzdy uvolnila 62,8 milionů korun, což činí meziroční nárůst o téměř čtyři miliony korun.

Historie Slovácké Fruty sahá do roku 1905, kdy tehdejší majitel Antonín Horsák zahájil výrobu octa a sodové vody. K nim o 20 let později přibyla výroba nakládaných okurek a další zeleniny včetně kvašeného zelí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down