Slovácká Fruta ze skupiny Hamé zvýšila tržby, ale snížila zisk

Závod Slovácká Fruta z Kunovic na Uherskohradišťsku, který je součástí potravinářské skupiny Hamé, vykázal loni tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží ve výši téměř 536,8 milionu korun. Meziročně je to nárůst o více než 13,9 milionu korun. Zisk firmy dosáhl necelých jedenácti milionů korun, v roce 2016 činil 11,9 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy a účetní závěrky závodu zveřejněné na webu www.justice.cz.

Slovácká Fruta se specializuje na výrobu a prodej sterilovaných a chlazených hotových výrobků na bázi zeleniny a masa. Závod vyrábí například masové paštiky, sterilovanou zeleninu, kojenecké výživy se zeleninou a masem nebo chlazená hotová jídla, například svíčkovou a rajskou omáčku nebo hovězí guláš. Podnik loni vyrobil 8646 tun potravin. V roce 2016 to bylo 9442 tun, o rok dříve 8916 tun.
Závod loni investoval přes 60,4 milionu korun do inovací. Firma loni zaměstnávala v průměru 282 lidí, o 13 méně než v roce 2016. Na jejich mzdy uvolnila přes 65,6 milionu korun, což představuje meziroční nárůst o téměř 2,6 milionu korun.
Historie Slovácké Fruty sahá do roku 1905, kdy tehdejší majitel Antonín Horsák zahájil výrobu octa a sodové vody. K nim o 20 let později přibyla výroba nakládaných okurek a další zeleniny včetně kvašeného zelí. Po znárodnění v roce 1948 byla firma zahrnuta do národního podniku Valašsko-slovácké pálenice a konzervárny, který byl později několikrát přejmenován. Státní podnik Slovácká Fruta vznikl v roce 1991 rozpadem Slováckých konzerváren Uherské Hradiště. Od roku 1993 jde o akciovou společnost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down