Slovenští zemědělci dostanou od vlády 400 milionů korun na škody, které jim letos způsobilo počasí. Suma je výrazně nižší než 1,72 miliardy korun, jež ministerstvo zemědělství původně požadovalo. Podle ministerstva financí by ale vyšší odškodnění znamenalo nárůst deficitu státního rozpočtu, což je nepřijatelné. Zemědělci vyjadřují hluboké zklamání nad postojem vlády a považují to za další úder pod pás. Nepříznivé počasí spolu s cenovými dopady jim způsobilo škody za 4,36 miliardy korun. Největší ztráty zaznamenali pěstitelé obilnin, řepky a ječmene.