19.06.2001 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slovensko zmírní dovozní opatření z České republiky

Slovensko je hodlá umožnit dovoz českého hovězího masa jestliže čeští veterináři potvrdí, že při porážce zvířat se odstraňují rizikové materiály a zvíře se podrobilo testu na BSE s negativním výsledkem. Novinářům to dnes řekl ústřední ředitel slovenské Státní veterinární správy Dušan Magic.

V současnosti tak nadále platí na slovenské straně zákaz dovozu všech kategorií hovězího dobytka a rizikových produktů, pocházejících z ČR. Celníci rovněž v rámci obchodního styku neumožňují import všech druhů masokostních mouček, jakož i krmiv pro společenská zvířata s obsahem živočišných bílkovin, která by mohla obsahovat původce BSE. Ze zákazu jsou vyňaty dovozy mj. mléka a mléčných výrobků, spermatu, tepelně zpracovaného tuku bez obsahu proteinů, kůží, želatiny a komponentů na přípravu léků a diagnostik, jejichž import je upraven zvláštním způsobem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down