09.04.2018 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slunečné počasí pomohlo zvednout návštěvnost na Zahradě Čech

Tradiční stromky, cibulky, semínka, ale i netradiční masožravé rostliny, bonsaje, cizokrajné cibuloviny a vybavení na zahradu si odnášeli lidé z první letošní výstavy v areálu Zahrada Čech v Litoměřicích. Počasí pomohlo zvýšit návštěvnost nad 35 tisíc lidí. Řekla to obchodní ředitelka provozovatele Michaela Mokrá. Pětidenní tržnice Zahrady Čech skončila v neděli.

Výstavní sezóna začíná v Litoměřicích tradičně jarní akcí pro zahrádkáře. Vybírat si letos mohli zboží od 350 prodejců. "Oproti loňsku se zvýšil počet vystavovatelů o deset procent, a to hlavně těch se zahradnickým sortimentem," uvedla Mokrá. Výstaviště tak doslova rozkvetlo, což si návštěvníci pochvalovali. "Jezdíme sem každý rok na podzim i na jaře a konečně je vidět, že se výstava vrací tam, kde bývala, že už je tu míň prodavačů záclon a více pěstitelů nebo ovocnářů," pochvalovala si Věra z Mělnicka.

Zájem byl o sazenice, keře, okrasné rostliny i ovocné stromky. Mezi prodejci byla slyšet také polština a slovenština. V nabídce měli výbavu pro náročné i pro ty, kteří mají zahradu jen užitkovou. "Lidé už chtějí na zahradě nejen bydlet, ale také zase i pracovat. Většina se nicméně ptá na stromky, které jsou odolné a nevyžadují velkou péči," řekl jeden z vystavovatelů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down