Smíchovské slavnosti s živými ovcemi

Pražský Smíchov chystá na začátek května den chovu ovcí a koz. Přímo na smíchovském náměstí 14. října si lidé budou moci prohlédnout dvě až tři desítky živých zvířat, nebudou chybět ukázky stříhání ovcí a předení z ovčí vlny. Informoval o tom Richard Konrád ze spolupořadatelského Svazu chovatelů ovcí a koz s tím, že akce proběhne v sobotu 7. května.

Od 9:00 si zájemci budou moci prohlédnout různá plemena ovcí a koz i s jehňaty a kůzlaty. „Návštěvníci uvidí také ukázku stříhání ovcí našimi profesionálními střihači, kteří se účastní také mezinárodních soutěží,“ uvedl Konrád.
Svou práci podle Konráda předvedou také přadleny, které budou příst na klasických kolovrátcích. Budou rovněž prodávat vlastní výrobky. Zájemci si budou moci vyzkoušet i dojení koz.
Ve stáncích pak lidé budou moci ochutnat nebo si s sebou odnést sýry a jogurty z ovčího a kozího mléka a dále speciality z jehněčího masa. „Na místě budeme vařit jehněčí balkánský kotlík,“ uvedl Konrád.
Podobné akce pořádá Svaz chovatelů ovcí a koz na mnohých místech v Česku. „V Praze je to ale poprvé,“ poznamenal Konrád.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *