25.07.2007 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smlouva o zajištění hasičské letecké služby podepsána

Dnes byla na základě výsledků zadávacího řízení podepsána ministerstvem zemědělství smlouva s vybraným uchazečem, jejímž předmětem je „Zajištění letecké hasičské služby v roce 2007 a 2008 ve vymezených částech České republiky“. Služba začne fungovat dne 28. července 2007. Informovala o tom ředitelka odboru komunikace ministerstva zemědělství Ilona Chalupská.

„Jsem velmi rád, že smlouva je uzavřena a je zajištěna ochrana lesů,“ říká ministr zemědělství Petr Gandalovič. Od tohoto dne tedy bude v lesích na území České republiky, s výjimkou lesů v působnosti Ministerstva obrany a Ministerstva životního prostředí, které nejsou členy systému, zajištěna požární prevence v souladu s příslušnými ustanoveními zákona o požární ochraně pomocí letecké techniky (tzv. hlídková činnost). Zároveň bude zajištěna služba leteckých stanic a leteckých posádek a zajištěno hašení lesních požárů.
Smlouva byla podepsána s vybraným uchazečem, společností SURMET, s.r.o.
„Novinkou je, že je tato služba poprvé zajištěna na dva roky, což poskytuje větší jistotu než každoroční výběrové řízení,“ doplňuje ministr Gandalovič. Pokryty budou dvě sezony. V roce 2007 bude pokryto období od 28. července 2007 do 31. října 2007 a v roce příštím období od 15. března 2008 do 31. října 2008.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down