03.12.2007 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smlouvy na třetině lokalit

Nezávislá komise, jejímž úkolem je posoudit výhodnost modelů lesního hospodaření, uplatňovaných státním podnikem Lesy ČR v příštích třech letech, minulý týden poprvé zasedla. Oba modely se právě rozbíhají, na třetině lokalit už je možné uzavřít smlouvy na lesnické práce na roky 2008 – 2010. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

„První zasedání komise je krokem ke stabilitě a průhlednosti v Lesích České republiky,“ řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Komise je složena ze zástupců Ministerstva zemědělství, státního podniku. Lesy ČR a Konfederace lesnických a dřevozpracujících svazů (KLDS). Jejím úkolem je objektivně posoudit, který ze dvou modelů lesního hospodaření je výhodnější a stane se tak v budoucnu modelem hospodaření se státním lesním majetkem.
Vznik komise vychází z memoranda, které dne 27. června 2007 podepsal ministr Gandalovič a zástupce KLDS Ivo Klimša. „Memorandum je podkladem pro novou dlouhodobou strategii hospodaření ve státních lesích a má přinést stabilitu tomuto citlivému sektoru,“ dodává ministr Gandalovič. Na základě práce této komise připraví ministerstvo zemědělství návrh zákona o správě státního lesního majetku.
Dohoda mezi lesníky a ministerstvem zemědělství má jasný pozitivní efekt, už dnes je možné uzavřít smlouvy na hospodaření v lesích, spravovaných státním podnikem Lesy ČR na 30 procent smluvních územních jednotek. Jedná se celkem o 74 lokalit. 41 lokalit je typu „odvozní místo“, kde vytěžené dřevo obchoduje státní podnik Lesy ČR sám ve vlastní režii, a 33 lokalit typu „při pni“, kde dřevo přímo obchodují vítězné lesnické firmy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down