27.10.2006 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smluvní partneři Lesů ČR se mohou účastnit soudního řízení vedeného proti ÚOHS

Soudního řízení Lesů ČR s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se mělo zúčastnit 66 smluvních partnerů lesů. Vyzval je k tomu dnes brněnský krajský soud. Smluvní partneři, kteří se zúčastní řízení, se budou smět do sedmi dnů písemně vyjádřit, jak je rozhodnutí ÚOHS poškodilo a jak by se jich dotklo zrušení existujícího rozhodnutí.

Osoby, které se zúčastní řízení mohou také nahlížet do spisu, soud je vyrozumí o nařízeném jednání, kde mohou požádat o slovo. Zároveň dostanou i rozsudek. Více než šedesát firem tak dostává stejné možnosti jako měla společnost CE Wood, na jejíž podnět se začal ÚOHS případem zabývat. Společnost při loňském výběrovém řízení v prvním kole neuspěla, následného druhého se nezúčastnila.
Soudní řízení bylo zahájeno poté, co antimonopolní úřad letos rozhodl, že státní podnik Lesy ČR musí zadávat veřejné zakázky podle příslušného zákona. Lesy na toto rozhodnutí zareagovaly žalobou. Účastníky řízení zůstávají Lesy ČR v roli žalobce a ÚOHS, respektive jeho předseda, v roli obžalovaného.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down