18.10.2006 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smyslem plánu hlavních povodí není stavět přehrady

Smyslem dokumentu Plán hlavních povodí, který předkládá ministerstvo zemědělství, není stavět přehrady. Jde o stanovení a územní ochranu lokalit vhodných k zadržování povrchových vod pro případnou potřebu zmírnit vliv velkých výkyvů klimatických změn, jako podmínku pro zajištění kvalitního života budoucích generací. Shodli se dnes na tom ministryně zemědělství Milena Vicenová a ministr životního prostředí Petr Kalaš. Zároveň se domluvili na spolupráci při dopracování plánu tak, aby dokument byl pro veřejnost lépe srozumitelný. Informovala o tom mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

Vytipování vhodných území nesmí podle Vicenové a Kalaše zabránit běžnému rozvoji obcí. Oba ministři se shodli také na tom, že o konkrétních zásazích do krajiny se nebude rozhodovat nyní, ale v budoucnu v závislosti na vývoji klimatických změn. Obě strany se podle Králové dohodly i na tom, že pracovní skupina složená z odborníků obou resortů vyhodnotí vliv plánu v socioekonomické oblasti a posoudí využití dalších opatření v povodích našich řek. Současně oba resorty zahájí další projekty pro výzkum a analýzy v této oblasti.
Plán hlavních povodí připravuje ministerstvo zemědělství od loňského jara, kdy ho také začalo projednávat s jednotlivými kraji. Byla k němu vypracována studie o vlivu na životní prostředí – SEA, připomněla Králová. Podle ní se předpokládá, že ministerstvo zemědělství dokument předloží ke schválení vládě do 22. prosince letošního roku, jak mu to ukládá vodní zákon.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 138MB (27.6% of 500MB)