13.12.2004 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Snaží se vedení Lesů ČR předat obchod se dřevem Rakušanům?

Podle sobotních Lidových novin nabídlo vedení státního podniku Lesy České republiky před třemi týdny na schůzce ve Vídni zástupcům obdobného rakouského podniku předání obchodu s českým dřevem. Rakousko mělo získat polovinu obchodu se dřevem z českých státních lesů a pro rok 2006 dokonce sto procent.

Zástupci Lesů přiznávají, že se se zástupci rakouské firmy Oesterreichische Bundesforste AG setkali. Oficiální nabídku ale popírají, píše list. Jednání měl podle deníku iniciovat šéf Lesů ČR Kamil Vyslyšel a mj. se jí účastnil i jeho výrobní ředitel Vladimír Blahuta. "Ano, o té schůzce mi osobně vyprávěl jeden velmi významný rakouský podnikatel, který se jí účastnil. Je to velmi důvěryhodná osoba. Podle jeho slov to celé působilo velmi podivně a amatérsky," potvrdil informaci LN ředitel České asociace podnikatelů v lesním hospodářství Jiří Kořínek. "Bylo to takové přátelské setkání, ale o nějaké nabídce vám nic říkat nebudu...," řekl listu Blahuta.
Mluvčí Lesů Lubomír Šálek deníku sdělil, že podnik žádnou smluvní obchodní nabídku rakouské firmě neučinil. Deník spekuluje, že motivem nabídky mohla být situace kolem nových smluv s dřevařskými firmami.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down