13.02.2002 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sněmovna odsouhlasila zákon o zkušebním ústavu zemědělském

Rozšíření a zpřesnění pravomocí kontrolních pracovníků v zemědělství je jedním z cílů vládního návrhu zákona o Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském. Předloha, kterou dnes sněmovna hladce schválila, novelizuje současně také zákony o vinohradnictví, o krmivech a o hnojivech.

Podle návrhu zákona by kontroloři, tedy zaměstnanci uvedeného ústavu, byli oprávněni například pořizovat fotodokumentaci při porušení podmínek skladování nebo používání zemědělských výrobků. Kromě toho by měli právo ověřovat i totožnost osob, které jsou oprávněny za kontrolovanou osobu jednat. Sněmovna dnes schválila také vládní návrh zákona o odrůdách, osivu a sadbě rostlin. Norma především nově vymezuje druhy rostlin, jejichž odrůdy mohou být registrovány, upřesňuje podmínky registrace geneticky modifikovaných odrůd a odrůd udržovaných pro zachování genetické rozmanitosti. Poslanci schválili také vládní návrhu zákona o Státní zemědělské a potravinářské inspekci. Všechny předlohy musí ještě projednat Senát a podepsat prezident republiky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down