12.11.2012 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sněmovna schválila využití peněz z fondu

Poslanci koncme minulého týdne hladce schválili předlohu, která umožní vládě použít více než dvě miliardy korun z příjmů Pozemkového fondu ČR na zemědělské, lesnické a vodohospodářské účely. Novela míří k posouzení do Senátu.

Návrh poslanců ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM má rozšířit právo vlády použít peníze z fondu například na Program rozvoje venkova na letošní i příští rok v celkovém objemu 800 milionů korun. Na národní podpory zemědělcům by vláda mohla využít 630 milionů korun. Dalších 330 milionů korun částku by kabinet mohl vynaložit na programy podpor pro Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond.
Na vápnění lesů by mohlo z rozhodnutí vlády jít 140 milionů korun, na výstavbu čističek odpadních vod by vláda mohla uvolnit 100 milionů. Na doplňkové platby k přímým platbám by mohlo jít 400 milionů a na pozemkové úpravy pro protipovodňovou prevenci by vláda mohla využít 200 milionů korun.
Schválením předlohy nynější schůze Sněmovny skončila. Zbývající neprojednané body programu z ní poslanci vyřadili.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
×
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.