01.02.2002 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sonnleitner jednal s nevládními organizacemi

Prezident COPA Gerd Sonnleitner doprovázený Herbertem Kellnerem (zástupce tajemníka COPA/COGECA) a Paulem Gouveou, expertem EU projektu PHARE se sešli s vrcholnými reprezentanty zemědělských nevládních organizací České a Slovenské republiky. Jednání se uskutečnilo za účasti představitelů 11 organizací 30. a 31. ledna v Čejkovicích.

Jednání bylo zorganizováno jako součást Business Support Programu, který je financován Evropskou komisí a probíhá ve všech zemích kandidátských zemích střední a východní Evropy za spolupráce zemědělských a družstevních organizací.
Hlavním předmětem diskuse byla problematika konkrétní budoucí spolupráce s COPA/COGECA na úrovni EU.
Diskuse byla konkrétně zaměřena na:
- vztahy mezi COPA/COGECA a zemědělskými organizacemi v CEEC během posledních 4 let a to zejména v rámci projektu PHARE
- detailní návrh pro rozšíření budoucí spolupráce mezi COPA/COGECA a českými a slovenskými organizacemi.
- trvalou potřebu posilovat zemědělské organizace v CEEC během přípravy na vstup do EU a jejich integrace do COPA a COGERCA.
- pozice COPA/COGECA ve vztahu k novým směrům společné zemědělské politiky (CAP) a zemědělského sektoru (Evropský model zemědělství, CAP, WTO, rozšiřování EU …..).
Prezident Sonnleitner se sešel s představiteli organizací na národní a individuální úrovni. V otevřené diskusi účastníci vyjádřili zájem na posilování existujících vztahů a vyjádřili rovněž potřebu budoucí společné užší spolupráce a postupnou integraci organizací ČR a SR do pracovních skupin COPA a COGECA.
Prezident COPA rovněž vyjádřil zájem COPA/COGECA podporovat aktivní a silné zemědělské a družstevní organizace v rozšířené EU. Představitelé nevládních organizací ČR a SR opětovně vyjádřili jejich vůli reprezentovat a obhajovat zájmy zemědělců obou států na úrovni EU v rámci činnosti COPA a COGECA.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down