21.07.2004 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soud rozhodl o zastavení prodeje napodobeniny Pribináčku na Slovensku

Na základě rozhodnutí obchodního soudu musela Tatranská mlékárna TAMI v Kežmarku stáhnout z trhu napodobeninu českého smetanového krému Pribináček z Mlékárny Pribina v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Slovenská mlékárna převzala téměř celou jeho grafiku obalu na svůj krém s názvem Bobáčik. Informoval o tom jednatel českého výrobce Václav Žatečka.

Přestože Mlékárna Pribina v Přibyslavi nemá ještě oficiální zprávu o tom, že by se slovenský výrobce odvolal, Igor Vzoš, obchodní náměstek Tatranské mlékárny tvrdí, že jejich právník jistě odvolání podal. Poukazuje také na to, že Pribina si grafiku na slovenském trhu neochránila právně.
V Přibyslavi vyrábějí Pribináček už padesát let a na Slovensko jej firma dodává od počátku devadesátých let. Dodávky na Slovensko jsou trvale významné a zřejmě i to byl důvod, proč konkurent použil téměř stejný obal pro svůj smetanový krém, soudí jednatel Žatečka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down