27.03.2015 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soud uložil bývalému vlastníku masokombinátu Klatovy čtyři roky vězení

Čtyři roky vězení za poškozování věřitele uložil klatovský soud bývalému prokuristovi a většinovému majiteli Šumavského masokombinátu s. r. o. Klatovy Jaroslavu Komorovi, 54letému podnikateli z Plzně. Komora, který před patnácti lety neúspěšně kandidoval na senátora na Klatovsku a Domažlicku, podle obžaloby poškodil přes 120 věřitelů tím, že prodal movitý majetek zadluženého masokombinátu za 25 milionů korun, ale tyto peníze se k věřitelům nedostaly. Vzhledem ke škodě velkého rozsahu a velkému počtu poškozených nebylo podle předsedy senátu Jana Kasala možné uložit obžalovanému podmíněný trest.

Ten navrhovala státní zástupkyně, která řekla, že se proti rozsudku neodvolá. Komora naopak uvedl, že je to velmi pravděpodobné. Obžalovanému hrozilo až osm let vězení.

Komora konstatoval, že vzhledem k tomu, že šumavský masokombinát byl jeden z největších podniků v Klatovech a vždycky v regionu funguje lokální patriotismus, tak očekával, že bude shledán vinným. Ale nečekal, že to bude nepodmíněný trest. Věří, že krajský soud bude objektivnější. Podmíněný trest by zřejmě přijal. Přiznal, že z morálního hlediska selhal, že firmu nedokázal zachránit, ale neudělal to, jak řekl, úmyslně. Bude to jeho doživotní trauma, prohlásil. Komora chtěl podle svých slov vytvořit silné zemědělsko-potravinářské seskupení v Poběžovicích, kde chtěl za půl miliardy korun vybudovat novou porážku a velkovýkrmnu prasat a převést tam výrobu z Klatov i desítky zaměstnanců, ale už prý to nestihl. Soud ale označil tyto Komorovy plány za "kouřovou clonu".*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down