14.12.2005 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soud uznal pohledávku státu za Setuzou

Okresní soud v Ústí nad Labem dnes uznal na základě žaloby podané Českou konsolidační agenturou pohledávky státu za Setuzou v plném rozsahu, píše Euro Online. Setuza se proti rozhodnutí soudu odvolá. Účetní cena pohledávky za Setuzou dosáhla zhruba 1,8 miliardy korun, se sankčními úroky se ale rozrostla na současných asi 4,1 miliardy korun. Setuza se proti rozhodnutí soudu odvolá.

Vyřčení verdiktu nebyl přítomen žádný zástupce Setuzy, uvedla mluvčí firmy Marie Logrová a dodala, že právní zástupce se nemohl dostavit, proto poslali okresnímu soudu omluvenku. Odvolání bude řešit Krajský soud v Ústí nad Labem.
Setuza pohledávku dříve neuznávala. Započetla si proti ní takzvanou Nemethovu pohledávku vůči státu, jež má kořeny ještě v dobách existence IPB. Setuza postavila obě pohledávky proti sobě a tvrdila, že už státu nic nedluží. Věc se proto dostala k soudu.
Podle rozhodnutí vlády z letošního listopadu by měla být pohledávka ze Setuzou převedena z ČKA na Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Stát chce s pomocí pohledávky získat ztracený vliv v jedné z předních tuzemských potravinářských firem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down