13.11.2012 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soud zrušil pokutu drůbežářským firmám

Krajský soud v Brně zrušil 14milionovou pokutu sedmi drůbežářským firmám. Případ vrátil znovu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) k došetření. Uvádí se to na webu úřadu. Existenci kartelu z roku 2006 ale soud potvrdil. Případ se na ÚOHS vrací už poněkolikáté. Poprvé úřad pokutu vyměřil v roce 2008, případem se naposledy zabýval loni.

Podniky, které měly v době uzavření dohody na českém trhu asi šestinový podíl a ročně vyprodukovaly 50 tisíc kilogramů drůbežího masa, se dle úřadu v prosinci 2006 dohodly na postupu vůči odběratelům a dohodu převedly do praxe. Od odběratelů chtěly, aby dávali za kilogram masa víc než tehdejších 19 Kč a vyzvaly ostatní chovatele, aby přestali dodávat na český trh, pokud budou dostávat méně než 20 korun. Krajský soud v Brně nyní potvrdil existenci kartelové dohody, chyby ale podle soudu při stanovení výše pokut. Úřad podle soudu měl vycházet z posledního ukončeného účetního období před spácháním kartelu. To může mít vliv na výši uložených pokut.
Největší sankci mělo původně zaplatit Agrodružstvo Jevišovice celkem 8,25 milionu korun. Sankci v řádu milionů vyměřil ÚOHS také Sušárně Pohořelice. Zbývajících pět firem - Agroprodukt, Zemědělské družstvo Roštýn, Zemědělské družstvo Petřín, Karlov a ZEVA Chlístovice dostaly pokuty v řádu stovek tisíc.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down