18.10.2006 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soudci zakázali společnosti Bel Sýry Česko v Želetavě používat na obalech název Apetitto

Brněnský krajský soud vydal minulý týden předběžné opatření, kterým zakázal společnosti Bel Sýry Česko v Želetavě na Třebíčsku používat u sýru na obalech i v reklamách název Apetitto, i v podtitulu k sýrům Smetanito. Svůj výrobek na Smetanito přejmenovala Želetavská sýrárna kvůli sporu o značku Apetito s firmou TPK, potvrdil soudce Roman Sychra.

Soudce očekává, že se nyní obě firmy kvůli předběžnému opatření obrátí na Vrchní soud v Olomouci. Domnívá se, že TPK by dál mohla chtít vydat i předběžné opatření k samotným obalům, firma Bel Sýry Česko by se zase mohla ohradit proti vydanému zákazu. Podle něj by mohl olomoucký soud rozhodnout o předběžném opatření do tří měsíců. Celý spor však může trvat ještě několik let, dodal.
Vrchní soud se samotným sporem o značku zabývá od ledna 2006. Případ se do Olomouce vrátil z Brna, tamní krajský soud nejprve žalobu TPK zamítl, později ji ale z rozhodnutí vrchního soudu částečně uznal. Společnost ale nedostala náhradu škody, kterou požadovala, upřesnil Sychra. Proti poslednímu rozsudku krajského soudu se tedy zpět do Olomouce odvolaly obě firmy.
Spor o ochrannou známku se táhne několik let. Hodonínská i želetavská sýrárna původně patřily pod jeden podnik a Apetito vyráběly obě. Po privatizaci ale každá z firem získala jiného majitele a ochrannou známku si jako první zaregistrovalo TPK. V Želetavě se proto začal vyrábět sýr se třemi písmeny T v názvu – Apetitto.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down