12.03.2004 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soudu s pojišťovnou se zřejmě postižení chovatelé nevyhnou

Chovatelé Agrodružstva vlastníků v Libštátě (AGV) a Zemědělského družstva Košťálov na Semilsku se zřejmě nevyhnou soudu s Hasičskou vzájemnou pojišťovnou (HVP). Marně se totiž domáhají vyplacení náhrady za nucenou porážku dobytka v souvislosti s prokázaným případem BSE v Lomnici nad Popelkou. "Chtěli jsme se s pojišťovnou dohodnout, oni však odmítají naše nároky uznat," řekl k tomu předseda AGV Jaroslav Podzimek.

Zatímco firmě ZEOS Lomnice nad Popelkou, odkud zvíře nakažené BSE pocházelo, vyplatila Česká pojišťovna náhradu bez jakýchkoli průtahů, zemědělci z Libštátu a Košťálova se už několik měsíců marně domáhají svých peněz. Za porážku více než 250 kusů dobytka měly podniky od pojišťovny dostat dohromady kolem 4,5 milionu korun. Právníci zemědělského svazu jsou přesvědčeni, že chovatelé mají na náhradu nárok a tedy velkou šanci u soudu uspět. "Přesto jsme se soudu chtěli vyhnout, je to na dlouhé lokte a my potřebujeme peníze na obnovu stád," vysvětlil Podzimek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down