Soutěž na sídlo Lesů ČR vyhráli architekti Chybík a Krištof

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na návrh dřevěného sídla státního podniku Lesy České republiky se stal brněnský ateliér Chybik+Kristof architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa. Potvrdila to mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. V soutěži bylo 42 návrhů. Nové sídlo bude v Hradci Králové ve stejné lokalitě jako nynější ředitelství podniku.

Odhad nákladů na výstavbu sídla, parkoviště a veřejného parku podle Lesů ČR činí 470 milionů korun bez DPH. Půjde-li vše podle plánu, mohlo by být nové ředitelství LČR hotovo v roce 2020. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi, podnik ročně vykazuje zisk v miliardách korun.
Vítězství v soutěži na sídlo Lesů ČR Chybík ve svém vyjádření postavil na roveň jejich úspěchu s českým pavilonem na světové výstavě Expo 2015 v italském Miláně. Milánský pavilon podle návrhu Chybíka a Krištofa na Expu získal bronzovou medaili za architekturu. Brněnský ateliér v soutěži Lesů ČR uspěl v konkurenci autorů z USA, Francie, Španělska či Rakouska, uvedl server ihned.cz, který na výsledky soutěže dnes upozornil.
Tvůrci svůj návrh pro Lesy ČR nazvali Lesy v lese. Budova při něm z centrálního prostoru jakoby vrůstá do lesa a les do budovy. Dům má pět ramen, která navazují na reprezentativní foyer se vstupem. Každé rameno představuje jednu správní jednotku podniku. Střechy dvoupodlažních objektů budou porostlé zelení, v jejich okolí bude les.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *