Soutěž o společné zařízení roku

Již devátý ročník soutěže Společné zařízení roku 2015 letos vyhlásil Státní pozemkový úřad (SPÚ) za účasti Českomoravské komory pro pozemkové úpravy (ČMKPÚ). Hlavním cílem této soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s rozsahem a úrovní realizace společných zařízení navrhovaných v pozemkových úpravách. V termínu od 2. do 30. listopadu 2015 se může veřejnost zapojit do hlasování a hlasovat pro jeden z přihlášených projektů, který získá Cenu veřejnosti pro společné zařízení roku.

Ze všech hlasujících bude poté vybrán jeden, který obdrží věcný dar v podobě odolného mobilního telefonu. V každé kategorii je možné přidělit pouze jeden hlas. Hlasování se uskuteční na webových stránkách Státního pozemkového úřadu, nebo přímo na webovém portálu soutěže – soutezszr.spucr.cz  v sekci „Hlasování veřejnosti“. Realizace společných zařízení představují bezesporu jeden z nejhmatatelnějších výsledků pozemkových úprav, jako jsou např. polní cesty, mostky, vodní nádrže, odvodňovací příkopy, zatravněné průlehy nebo vysázené prvky zeleně v podobě biocenter a biokoridorů. Tyto úpravy pomáhají rozvoji života ve venkovských oblastech, zvýšení konkurenceschopnosti zemědělství a zvyšují kvalitu životního prostředí. Společná zařízení v soutěži jsou hodnocena ve třech kategoriích. První jsou opatření ke zpřístupnění pozemků, druhou protierozní a vodohospodářská opatření a do třetí kategorie se řadí opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí. V každé kategorii jsou udělena první tři místa a také zvláštní ocenění Cena Státního pozemkového úřadu a Cena veřejnosti pro společné zařízení roku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down