Soutěž pro projekty přizpůsobení se změnám klimatu má novou sekci

Novou kategorii má letošní ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší počiny pomáhající přizpůsobit města, domy i krajinu změně klimatu. Letos přibude sekce zaměřená na projekty z příhraničí. Informoval o tom Martin Ander z pořadatelské Nadace Partnerství a zároveň zahájili třetí ročník soutěže. Až do konce března zájemci mohou na www.adapterraawards.cz přihlašovat projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

"V letošním ročníku zavádíme další novinku, bude to speciální kategorie nejlepšího adaptačního projektu na hraničním území s Rakouskem," upřesnil Ander. Podle něj tak budou soutěžit zajímavé počiny z Vysočiny, Jihomoravského a Jihočeského kraje, ale i projekty z Horního a Dolního Rakouska. Adaptační opatření, na kterém spolupracovaly obě země, bodovalo i v loňském ročníku soutěže. Projekt navrácení Dyje do původních meandrů tehdy ocenila odborná porota v sekci nejlepších opatření ve volné krajině i laici v kategorii o nejsympatičtější počin. Technologická či přírodě blízká řešení mohou do soutěže přes web přihlásit vlastníci, investoři, projektanti či zhotovitelé. Tipy na příklady dobré praxe může pořadatelům zaslat kdokoliv.  Vedle nové sekce a kategorie o nejsympatičtější počin a nejlepší projekt ve volné krajině se soutěž zaměřuje na adaptační opatření v zastavěných územích, pracovním i domácím prostředí a ta uskutečněná na území Prahy. Porota i veřejnost posuzují třeba projekty, které pomáhají zadržet vodu v krajině, domy vybudované či upravené tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí nebo počiny podporující biodiverzitu nebo ekologické hospodaření. Zatímco v prvním ročníku soutěžilo 25 projektů, loni jich bylo 78. Pořadatelé čekají nárůst také letos. Veřejnost bude moci hlasovat od 3. srpna. Výsledky pořadatelé tradičně vyhlásí 4. listopadu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down