Soutěž TOP 77 vín vyhrála kolekce Vinselekt Michlovský

Vítězem letošního ročníku soutěže TOP 77 vín v České republice se stalo vinařství Vinselekt Michlovský, které získalo cenu Eduarda Postbiegla za nejlepší kolekci vín. Nejlepší kolekci zahraničních vín do soutěže podle hodnotitelů přihlásilo vinařství Bodegas Ostatu ze španělské oblasti Rioja. Pořadatelé výsledky zveřejnili na tiskové konferenci.

"Ač letos z 674 vín získalo některé z ocenění přes 200 vín, tedy přibližně třetina jako obvykle, výrazně přibylo vín s nejvyšším ohodnocením, tedy s pěti a se čtyřmi hvězdičkami," uvedl ředitel a zakladatel soutěže Dan Mádr. Vína hodnotilo celkem 12 komisí podle mezinárodních pravidel stobodovým systémem. Nejvyšší ohodnocení pěti hvězdičkami získalo 14 moravských a 8 zahraničních vín, čtyřmi hvězdičkami degustátoři ohodnotili 57 moravských a 14 zahraničních vín. Více vín s nejvyšším hodnocením odpovídá podle Mádra i velmi vydařenému ročníku 2018, který byl mezi soutěžícími víny nejvíce zastoupen.
"Zajímavostí je, že Jiří Barabáš, který mezi vinaři platí za krále odrůdy Sauvignon, přihlásil pouze jediné víno – Sauvignon pozdní sběr 2018, a získal za něj pět hvězdiček," uvedl Mádr.
Pořadatelé soutěže si zakládají na její nezávislosti. Dlouho do hodnoticích komisí neměli přístup vinaři, kteří měli v soutěži přihlášené vzorky. V posledních letech od toho ale pořadatelé upouští. "Striktně ale hlídáme, aby se vinař v komisi nesetkal s vlastním vzorkem. V době, kdy jsme soutěž zakládali, byla běžná praxe, že se výsledky různě ovlivňovaly. Naštěstí už můžeme říct, že tyhle praktiky se v průběhu let ze soutěží prakticky vytratily," dodal Dan Mádr.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down