02.03.2020 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Soutěžící se utkali v řezu vinné révy

Rekordních 76 soutěžících poměřilo své síly na letošním 16. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné - Memoriálu Jana Hajdy. Z celkového počtu se 62 účastníků něj zapojilo v kategorii Elite, 14 řezačů se utkalo v kategorii Junior. Celkovým vítězem se stal Ondřej Vachek z vinařství Víno Bartoník z Mikulčic. Toto vinařské klání, které pořádá tradičně Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, letos hostila Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích.

Tradiční vinohradnická soutěž přinesla i letos vinařům možnost dokázat odborné porotě svoji zručnost a um při řezu révy vinné. „Zájem o soutěž se rok od roku zvyšuje. Letos se soutěže zúčastnil rekordní počet soutěžících a ještě před zahájením soutěže jsme měli kompletně naplněnou kapacitu,“ řekl jednatel společnosti BS Vinařské potřeby Miloš Balga. Soutěžilo se opět ve dvou kategoriích, a to Junior, která je určená pro žáky a studenty odborných škol a mládež do 21 let včetně, a Elite. Ve speciální soutěžní kategorii byly zvlášť oceněny soutěžící ženy, kterých letos bylo 12. „Účastníci kategorie Elite se utkali v řezu odrůdy Pálava na vinici vysazené v roce 2012. Pro juniory byla připravena mladší vinice s odrůdou Rulandské šedé, která byla vysazena v roce 2014,“ přiblížil Balga s tím, že obě vinice jsou vedené rýnsko-hessenským způsobem. Na každého soutěžícího čekalo 25 keřů. Na ořezání měli časový limit 15 minut. Osmičlenná odborná porota následně posoudila kvalitu a čistotu řezu. Rychlost v tomto případě nebyla rozhodující, ale je pouze doplňkovým kritériem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down