Španělská firma chystá první farmu na chov chobotnic, ochránci zvířat nesouhlasí

U jednoho z Kanárských ostrovů by mohla napřesrok vzniknout první farma na chov chobotnic. Chystá ji vybudovat španělská firma Nueva Pescanova, které se za několik let podařilo v rámci výzkumu odchovat už pět generací chobotnic. Vznik farmy, který ještě musí schválit kanárské úřady, má ale kritiky z řad ochránců zvířat. Informovala o tom agentura Reuters a místní média.

Ochránci zvířat argumentují zejména tím, že při předchozích snahách o komerční chov chobotnic byla zaznamenána jejich vysoká úmrtnost. Způsobená byla podle nich mimo jiné tím, že se hlavonožci požírali mezi sebou. Tito živočichové totiž žijí většinou samotářsky. Dalším důvodem, proč takovou farmu odmítají, je to, že chobotnice se v přírodě živí dalšími mořskými živočichy, které by se tak kvůli tomu museli ve větší míře lovit. V neposlední řadě tvrdí, že chobotnice jsou velmi inteligentní zvířata a chov by jim ublížil emocionálně.
,,Máme dlouhou tradici v chovu a lovu mořských živočichů a vždy jsme respektovali pravidla a snažili se o co nejlepší podmínky pro zvířata," řekl tento týden španělskému rozhlasu COPE Roberto Moreno z firmy Nueva Pescanova, jež má sídlo v severošpanělské Galicii a působí v řadě zemí světa. Stran krmení chobotnic uvedl, že firma se bude snažit maximálně využít odpad z rybích produktů a dál pracuje na výzkumu alternativního krmiva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down