Špatně označené lahve z Likérky Drak

Státní zemědělská a potravinářská inspekce při společné kontrole s Celní správou ČR zjistila existenci neregistrovaného skladu lihovin provozovaného společností Verdana a na místě uložila zákaz uvádět do oběhu celkem 56 360 litrů lihovin. Kontrola areálu společnosti v lokalitě Rybníky ve Zlíně se uskutečnila 8. října a inspekce v něm nalezla 31 426 kusů lahví a šestilitrových plastových barelů s lihovinami z produkce společnosti Likérka Drak s.r.o., které na obalu nebyly označeny výrobní šarží. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Pokud lihovina není označena výrobní šarží, nelze ji identifikovat z hlediska původu lihu a data výroby a podle zákona o potravinách 110/1997 se jedná o potravinu neznámého původu, kterou není povoleno uvádět do oběhu, vysvětlil Kopříva.
Dále v uvedeném skladu společnosti Verdana podle Kopřivy inspekce zjistila porušení mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví tím, že provozovatel nebyl schopen na místě doložit jakoukoli průvodní dokumentaci k uskladněným lihovinám, zejména doklady o původu zboží a datu výroby. Pokud provozovatel nedoloží doklad o původu lihovin ve lhůtě stanovené mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví, bude povinen zboží zlikvidovat v souladu s požadavky zákona o odpadech.
Provozovatel rovněž inspekci neoznámil skutečnost, že v uvedeném místě provozuje potravinářský podnik – sklad s lihovinami – a tím porušil ustanovení zákona o potravinách č. 110/1997. Pro zjištěná pochybení bude s provozovatelem zahájeno správní řízení a případná další zjištění mimo kompetenční působnost SZPI inspekce postoupí příslušným orgánům státní správy, doplnil Kopřiva.
Společnost Verdana je výhradním distributorem produktů společnosti Likérka Drak s.r.o. pro Českou republiku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *