14.07.2011 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Špatně skladované maso

Bezmála sto kilogramů masa a masných výrobků, které byly uskladněny v nevyhovujících podmínkách, našli pracovníci Státní veterinární správy ČR (SVS) při kontrole asijské tržnice SAPA v Praze-Libuši. Inspektoři nařídili maso a masné výrobky zlikvidovat a provozovateli skladu navrhli pokutu 50 tisíc korun. Informoval o tom mluvčí SVS Josef Duben.

"Ve zcela nevyhovujících prostorách s neregulovanou teplotou bylo u jednoho provozovatele zjištěno uskladněné vepřové maso, střeva, krev v plastových lahvích a masné výrobky, a to v celkové hmotnosti 95 kilogramů. Veškeré nalezené množství potravin a surovin bylo pozastaveno a tentýž den odvezeno asanační službou k neškodné likvidaci," uvedl Duben.
V těchto skladovacích prostorách spíše garážového typu, kde teplota prostředí je shodná s venkovní teplotou, bylo podle Dubna zjištěno skladování potravin už na začátku května. "I v tomto případě bylo zboží neškodně odstraněno a provozovateli byla uložena finanční sankce," dodal Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down