10.06.2005 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spekuluje se, že SABMiller má zájem o kolumbijskou pivovarnickou společnost

V poslední době se množí spekulace, že SABMiller má zájem o nákup kolumbijské pivovarnické společnosti Grupo Empresarial Bavaria. Finanční ředitel společnosti SABMiller Malcolm Wyman je však odmítl komentovat. Prohlásil však, že ve světovém pivovarnickém průmyslu dojde k další konsolidaci i přes nedávné velké fúze. Podle něj tak velká společnost jako SABMiller musí sledovat všechny velké příležitosti, které se naskytnou.

Podle analytiků se navrhovaná cena za kolumbijskou pivivarnickou společnost pohybuje mezi 7,5 miliardy a devíti miliardami dolarů. Analytici soudí, že o kolumbijský pivovar má zájem také nizozemská společnost Heineken NV.
Samotný SABMiller je výsledkem velké fúze z roku 2002, kdy jihoafrická firma South African Breweries koupila americký pivovar Miller Brewing.
Společnost SABMiller, která je vlastníkem Plzeňského Prazdroje, je třetí největší pivovarnickou společností na světě. Před ní jsou belgický InBev na prvním místě a americký Anheuser- Busch na druhém místě, napsala agentura AP.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down