23.06.2017 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spojené státy zastavily dovoz hovězího masa z Brazílie

Spojené státy americké zastavily dovoz čerstvého hovězího z Brazílie, mají pochybnosti o jeho bezpečnosti. Značná část brazilských dodávek do USA totiž neprošla testy. Oznámilo to ve čtvrtek americké ministerstvo zemědělství.

Rozhodnutí přišlo zhruba tři měsíce poté, co brazilským masným průmyslem otřásl skandál kolem uplácení hygienických inspektorů. Skandál tehdy přiměl Evropskou unii a některé další země k dočasnému zastavení či omezení dovozu brazilského masa. Americký ministr zemědělství Sonny Perdue uvedl, že američtí inspektoři od března odmítli 11 procent dodávek čerstvého hovězího z Brazílie. "Toto číslo je výrazně vyšší než jedno procento u dodávek ze zbytku světa," upozornilo ministerstvo. Brazílie již na obavy amerických inspektorů reagovala tím, že pěti brazilských závodům zakázala export hovězího do USA. Podle ministerstva však toto opatření není dostatečné a Brazílie musí uskutečnit další kroky k nápravě situace, aby bylo možné dovoz obnovit. Brazílie byla v loňském roce největším producentem hovězího na světě.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down