Společná zařízení roku byla vyhlášena

V prostorách Senátu Parlamentu ČR byly včera vyhlášeny výsledky devátého ročníku soutěže Společné zařízení roku, kterou pořádá Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy. Společná zařízení byla odbornou komisí hodnocena ve třech kategoriích. Současně byla vyhlášena cena SPÚ a cena veřejnosti, která je udělována projektu s nejvyšším počtem hlasů získaných ze strany veřejnosti prostřednictvím internetového hlasování.

V kategorii opatření ke zpřístupnění pozemků zvítězila polní cesta v katastrálním území Olešnice na Moravě v okrese Blansko. V kategorii protierozních a vodohospodářských opatření vyhrála krajinotvorná nádrž na toku Mušalec v katastrálním území Třanovice na Frýdecko-Místecku, která také získala cenu Státního pozemkového úřadu a cenu veřejnosti. Ve třetí kategorii věnované životnímu prostředí získalo prvenství opatření na zvýšení ekologické stability v katastrálním území Lichkov v okrese Ústí nad Orlicí. Celkem bylo přihlášených projektů 92 projektů, nejvíc, 56, v kategorii týkající se zpřístupnění pozemků

Slavností vyhlášení výsledků soutěže zahájil senátor a předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Miroslav Nenutil, za účasti senátora a místopředsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Petra Šilara, ústřední ředitelky SPÚ Svatavy Maradové a předsedy Sdružení místních samospráv ČR europoslance Stanislava Polčáka.

„Prostřednictvím Státního pozemkového úřadu bylo v loňském roce realizováno v krajině několik stovek projektů v celkové hodnotě 1,48 miliardy korun,“ zhodnotila působení úřadu jeho ústřední ředitelka a dodala: „Zatímco v roce 2013 bylo nově rozpracováno pouze 85 nových projektů komplexních pozemkových úprav, v roce 2015 to bylo celkem 271 akcí.“

*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down