29.05.2007 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společně chtějí prosadit zjednodušení pravidel

Země Visegrádské čtyřky chtějí společně prosazovat zjednodušení pravidel při uplatňování společné zemědělské politiky Evropské unie. Shodli se na tom dnes ministři zemědělství České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska při setkání ve slovenském Palárikovu.

Jak pro Agropweb uvedla tisková mluvčí MZe Táňa Králová, český ministr zemědělství Petr Gandalovič apeloval při jednání se svými protějšky na jednotu při snižování administrativní náročnosti společné zemědělské politiky, což se týká všech druhů podpor, zejména přímých plateb, společných organizací trhů a bioenergetiky.
Slovenský ministr zemědělství Miroslav Juřena, polský ministr Andrej Lepper a maďarský ministr József Gráf podpořili návrh českého ministra na vznik pracovní skupiny, která bude jednat o technických záležitostech po uzavření cukrovarů společnosti Eastern Sugar.
Tématem jednání byla také bezpečnost a kvalita potravin, při kterém se ministři zemědělství dotkli rovněž otázek, jako jsou národní značka kvality, chráněné označení původu či chráněné zeměpisné značení. Gandalovič požádal své kolegy o neformální podporu při udělení značky české pivo, o niž žádáme Evropskou komisi.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down