Společnost Flosman plánuje příští rok fúzi firem Flop Jih a Flosman

Táborská společnost Flosman, která provozuje prodejny potravin Flop, letos investuje 25 milionů korun, podobně jako loni. Firma zahájí s počátkem příštího roku fúzi, kterou se sloučí společnosti Flop Jih a Flosman pod značku Flosman, fúze bude dokončena v červnu. Uvedl to výkonný ředitel firmy Flosman Michal Andrle.

FF holding, pod nějž spadají firmy Flop Jih, Flosman a PF Potraviny, měl loni konsolidované tržby 2,67 miliardy Kč, meziročně o necelá dvě procenta nižší. Konsolidovaný zisk činil 2,63 milionu Kč, což je pokles o 10,1 milionu korun. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve Sbírce listin. Letos budou tržby podle Andrleho o pět až deset procent vyšší, prodejny hlásí růst tržeb kolem 12 až 14 procent. Zisk by měl být podobný jako loni.

Holding má zhruba 750 zaměstnanců, řadovým pracovníkům letos stouply mzdy o 16,7 procenta, průměrný plat ve firmě je 22 600 Kč. V holdingu je zhruba 370 prodejen.

Flosman, lídr holdingu, má v síti 57 prodejen Flop, letos otevřel nové ve Veselí nad Lužnicí, Pelhřimově a Jihlavě. Ve všech případech převzal obchody po franšízách. Logistické centrum má Flosman v Mladé Vožici, distribuční sklady v Pelhřimově a Českých Budějovicích.

Loni otevřel Flosman nové prodejny ve Včelné na Českobudějovicku, ve středočeských Voticích a Lukách nad Jihlavou. Má i dvě nápojové prodejny typu cash and carry. Loni firma vytvořila řetězec Flop Top, prodejny v něm mají být vzorem pro ostatní. V lednu začne půlroční fúze firem Flop Jih a Flosman. Cílem je zjednodušit vnitřní procesy mezi firmami.

Sekce Flop Gastro se loni rozrostla o čtyři provozovny, v řetězci je jich nyní 80, dříve dodávaly také armádě. Podobný počet vyvařoven je v síti PotravinyCZ, která spadá pod firmu POGRR z holdingu. Tu Flosman koupil před pěti lety za 60 milionů Kč. Tam jsou i prodejny, které provozují Vietnamci, původně to byli konkurenti," řekla Marcela Nesnídalová z marketingu firmy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down