Společnost Jacom provozující jatka vykázala loni vyšší tržby, zisk klesl

Společnost Jacom, která provozuje jatka v Holešově na Kroměřížsku, loni vykázala tržby za prodej výrobků, služeb a zboží ve výši 538,8 milionu korun. Meziročně je to o 37,1 milionu korun více. Zisk po zdanění firmě loni meziročně klesl z 13,6 milionu na osm milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti na webu www.justice.cz.

Firma loni porazila o deset procent více prasat a o 23 procent více skotu než v roce 2015. Nárůst u obou druhů je výsledkem pozitivního trendu zvýšení poptávky a oživení trhu za poslední roky, uvedl management společnosti ve výroční zprávě. Za poklesem zisku podle něj stojí především nárůst provozních nákladů vyvolaný potřebou údržby a oprav nemovitého majetku a zvýšením hodnoty odpisů dlouhodobého majetku.

Vedle porážky hospodářských zvířat se Jacom věnuje také přepravě jatečných zvířat, bourání masa a jeho rozvozu nebo velkoobchodu s ním. Firma působí na tuzemském i zahraničním trhu. Společnost podniká v Rakousku, Německu a na Slovensku. Loni společnost investovala do obnovy vozového parku, koupila nákladní automobil, přívěs, návěs, traktor a dva osobní vozy.

Na konci loňského roku společnost zaměstnávala 103 lidí, o šest méně než v roce 2015. Pro letošní rok plánovala udržet stávající počet zaměstnanců, investice do modernizace a nových technologií a udržet stávající dodavatele zvířat. Předpokládané tržby pro rok 2017 by měly dosáhnout 530 milionů korun.

Společnost vznikla v roce 1991 a jejím stoprocentním vlastníkem je Karel Augustin z Kroměříže.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *