05.02.2007 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost M. L. Moran se zbavila Setuzy

Společnost M. L. Moran, v pondělí oznámila, že prodala 100 procent akcií společnosti Český olej a tím i kontrolní podíl v Setuze firmě Campaspol. Cena, za kterou Campasol koupil Český olej, nebyla zveřejněna.

"Reagovali jsme na atraktivní nabídku Campaspolu. Významným akcionářem této firmy je německá společnost Campa, která se zabývá produkcí bionafty. Setuza tak získává zahraničního strategického majitele, který ji může pomoci s dalším rozvojem," uvedl podle agentury ČTK místopředseda představenstva M. L. Moran Zdeněk Šmejkal.
Agentura DPA s odvoláním na mluvčího společnosti Campa Ruperta Schmida bez dalších podrobností napsala, že Campa v Setuze získala třetinový podíl. Kupní cenu mluvčí nechtěl sdělit.
"Krátkodobým cílem je vyvést společnost (Setuza) ze současné nestabilní situace, ukončit probíhající exekuci a uzavřít rychlou dohodu s věřiteli," řekl mediální zástupce společnosti Via Chem Group, do jejíž struktury Campaspol patří, Jan Sotona. Dodal, že investoři do 14 dnů zveřejní plán rychlé revitalizace Setuzy. Mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová ČTK řekla, že zástupci společnosti Campaspol zatím ministerstvo kvůli řešení čtyřmiliardové pohledávky státu vůči Setuze nekontaktovali.
Transakci musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěž, který zatím návrh na povolení fúze neobdržel. Správní řízení ke spojení by nemělo trvat déle než měsíc, pokud se ale objeví námitky, může se rozhodování protáhnout až na pět měsíců.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down