Společnost Městské lesy Chrudim hospodařila se ziskem

Společnost Městské lesy Chrudim minulý rok hospodařila se ziskem přibližně 343 tisíc korun. Je to třikrát více, než plánovala. Přitom vytěžila jen 2663 krychlových metrů dřeva, což je 77 procent schváleného lesního hospodářského plánu na rok 2014. Na dobrých výsledcích se podílí příznivé výkupní ceny dřevní hmoty i to, že na všechny větší zakázky pořádá městská firma otevřená výběrová řízení, řekl ředitel Zdeněk Odvárka.

"Cílem společnosti je, aby také naši nástupci třeba za 100 let měli z městských lesů užitek a zisk, neboť i my sklízíme výsledky práce nejen své, ale především našich předků," uvedl Odvárka. Kromě hospodářské činnosti věnují Městské lesy Chrudim velkou pozornost aktivitám v rekreačních lesích Podhůra v blízkosti města. Stojí zde architektonicky zajímavá rozhledna Bára, k dispozici je velký a malý lanový park, lesní tělocvičny, ohniště, trasy pro běžce či terénní stezka pro cyklisty. Na rozhlednu se v sezoně od května do října podívalo nejvíce návštěvníků za celou dobu její historie, rekordních 28 145, o rok dříve jich bylo 23 890. Také návštěvnost obou lanových parků byla druhá nejvyšší, přes 5100 dětí i dospělých. Programů lesní pedagogiky se v loňském roce zúčastnilo 960 dětí, což je o 325 více než v roce předchozím. Návštěvnost každým rokem narůstá. "Rekreační lesy nejsou výdělečné, dostáváme na ně i dotaci od města, zčásti náklady hradíme ze svých jiných činností," uvedl Odvárka.

Chrudimi patří 452 hektarů lesů, z nichž pět hektarů tvoří Přírodní rezervace Habrov, 123 hektarů rekreační lesy Podhůra a 320 hektarů je hospodářských lesů. Kromě toho spravuje lesy několika dalších sousedních obcí o celkové rozloze asi 180 hektarů. Zisk firmy Městské lesy Chrudim v roce 2013 byl přibližně 400 000 korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down