15.07.2008 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost Milkagro zvýšila zisk

Akciové společnosti Milkagro, která se zabývá zejména nákupem a prodejem syrového mléka, loni vzrostl čistý zisk o 45,2 procenta na 22,6 milionu korun. Současně jí ale klesly tržby za prodej zboží, vlastních výrobků a služeb o 11,2 procenta na 2,47 miliardy korun. Uvedl to ředitel Milkagra Roman Beneš.

Výsledky loňského hospodaření společnosti ovlivnil podle něj útlum produkce masa, které Milkagro vyrábí v ostravském Masokombinátu Martinov. "Výrobu masa ukončujeme, což se projevilo jak v tržbách, tak v zisku. V budoucnu se chceme soustředit na mléko, výroba masa také neměla očekávaný efekt," uvedl Beneš. Doplnil, že masokombinát společnost prodá. V současné době již jedná se strategickým partnerem.
Milkagro sdružuje asi 160 zemědělských podniků z celé Moravy, které jsou akcionáři společnosti. Žádný z nich nevlastní více než 20 procent akcií firmy. Firma plní funkci odbytového družstva v oblasti mléka, doplňkově obchoduje s dalšími zemědělskými komoditami a se vstupy do zemědělské prvovýroby. Společnost je také majoritním vlastníkem olomoucké mlékárny Olma, druhého nejvýznamnějšího domácího výrobce mléčných výrobků. Patří jí zhruba 51 akcií Olmy a svojí pozici v mlékárně chce ještě posílit. Do konce roku by mělo Milkagro koupit podíl druhého nejvýznamnějšího akcionáře Olmy, společnosti Eligo, a díky této transakci by vlastnilo téměř 100 procent akcií Olmy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down