22.07.2015 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost Penam investovala do pekáren

Pekárenské společnosti Penam, která patří do skupiny Agrofert, loni klesly tržby o sedm procent na 3,62 miliardy korun, zisk se však zvýšil dvaapůlkrát na 156 milionů korun. Loni investovala do některých pekáren, kde umístila nové technologie, největší je však stavba nové pekárny v Rosicích u Brna, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

Pekárna má být hotová na začátku příštího roku, v březnu se do ní mají navážet technologie a na podzim by se v ní mělo začít zkušebně péct. "Nové technologie zajistí vyšší kvalitu a čerstvost pečiva," uvedl ve zprávě místopředseda představenstva David Huzlík. Pekárna by měla vytvořit také 21 nových pracovních míst.
Aktuálně má Penam 12 pekáren a čtyři mlýny. Loni společnost rekonstruovala chlebovou linku v Českých Budějovicích, v pekárně v Prostějově instalovala zařízení na výrobu chlazené vody. Rekonstrukcí prošel také mlýn ve Vojkovicích, díky čemuž se výrazně snížilo množství vypouštěných tuhých znečisťujících látek do ovzduší.
Klesajícím tržbám se loni podnik snažil čelit zvýšenou marketingovou aktivitou a snaží se také přizpůsobit požadavkům spotřebitele. Proto nabízí i výrobky podporující zdravý životní styl a má takzvanou farmářskou řadu pečiva. I přestože loni klesly výkupní ceny obilí a levnější byly i energie, konkurence na trhu je podole Huzlíka stále ostřejší. "Proto stále cítíme tlak na snižování cen," uvedl. I proto se Penam snaží investovat do modernizace technologií, aby bylo pečivo kvalitnější a výroba efektivnější.
Počet zaměstnanců loni klesl o 80 lidí a na konci roku pro společnost pracovalo 1950 lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down