06.02.2001 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost Procházka drží prodej hovězího masa na loňské úrovni

Roudnická společnost Procházka, s.r.o., která patří mezi pět největších českých producentů masa a masných výrobků, neznamenala letos v lednu žádné snížení prodeje hovězího masa v porovnání s prvním měsícem loňského roku.

Vedoucí marketingu roudnické firmy Martin Mráz dnes řekl, že letos v lednu bylo na jatkách společnosti poraženo zhruba 500 hovězího dobytka. To je stejné množství jako loni v lednu.
Firma Procházka však podle Mráze zaznamenala v důsledku problémů s tzv. nemocí šílených krav (BSE) nižší odběry hovězího masa jednotlivými prodejnami. "Vzhledem k tomu, že se ale zvýšil počet našich odběratelů, podařilo se nám v lednu udržet prodej hovězího masa na loňské úrovni," řekl Mráz s tím, že firma zpracovává jen tuzemské hovězí a zásobuje jen tuzemské odběratele.
Společnost Procházka, s.r.o., dosáhla loni obratu přes 1,2miliardy korun. To je přibližně o 100 miliónů korun více než v roce předcházejícím. Hospodaření firmy skončilo loni s kladným hospodářským výsledkem. Společnost také zvýšila prodej masa a masných výrobků.
Loni to bylo zhruba 19 tun, zatímco v roce 1999to bylo 17,3 tuny masa a masných výrobků. V roce 2000 dokončila roudnická společnost Procházka centralizaci výrobních a expedičních kapacit, přebudovala systém řízení a zdokonalila logistiku. Za 63 miliónů korun vybudovala novou bourárnu masa a zrekonstruovala část masné výroby. V roce 1999 pracovalo v roudnickém závodu společnosti Procházka 351 zaměstnanců, z toho 132 žen. Ke konci roku 2000 měl roudnický masokombinát 415 stálých pracovníků, z toho 153 žen.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down