10.04.2007 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost Rudolf Jelínek se soudí o Slováckou borovičku

Společnost Rudolf Jelínek z Vizovic na Zlínsku vede spor o ochrannou známku Slovácká borovička s potomkem rodiny, která palírnu založila. Jarmila Jelínková z Kanady usiluje o to, aby byla značka v České republice vymazána. Informoval o tom minulý týden server Aktuálně.cz.

Nejvyšší správní soud podle serveru naposledy zrušil rozhodnutí Úřadu průmyslového vlastnictví, který známku odmítl vymazat. Úřad se dostatečně nevypořádal se všemi námitkami Jarmily Jelínkové, řekla Aktuálně.cz mluvčí Nejvyššího správního soudu Sylva Dostálová. "Úřad musí v řízení pokračovat," dodala.
Jelínková tvrdí, že znárodněním firmy se známka ve spojení se jménem Rudolf Jelínek stala klamavou pro zákazníky. O známku chránící Slováckou borovičku se soudí už sedm let. "Těch sporů s Jarmilou Jelínkovou je několik, jejich historie sahá až do konce 90. let. Některé jsou již uzavřeny v náš prospěch, další ještě pokračují," řekl předseda představenstva vizovické společnosti Pavel Dvořáček.
Rodina Jelínkové palírnu ve Vizovicích založila v roce 1894 a po komunistickém převratu v roce 1948 o podnik přišla, píše server. Jarmila Jelínková byla manželkou Jiřího Jelínka, který se jako poslední z rodiny podílel na řízení firmy. Rodina se v roce 1949 vystěhovala do Izraele.
Slovácká borovička se ve Vizovicích vyrábí už přes 100 let. Specifickou chuť i vůni získává opakovanou destilací vyzrálého černého jalovce spolu s jemným lihem. Borovičkový destilát se podle informací společnosti Rudolf Jelínek nechává uležet nejméně půl roku před plněním do lahví.
Rudolf Jelínek je největším evropským výrobcem ovocných destilátů. Tržby v roce 2005 činily 271,3 milionu korun, tržby za loňský rok odhaduje zhruba o pětinu vyšší. Firma loni prodala asi 6,5 milionu lahví alkoholu, což je srovnatelné s rokem 2005

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down