16.11.2004 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost Tatramléko zatím zůstává v České republice

Společnost Tatramléko, která patří mezi největší tuzemské zpracovatele mléka, zatím proti původním záměrům nehodlá přesunout svoje sídlo kvůli nižším daním na Slovensko. Stěhování, které mělo proběhnout do konce roku, podnik pozastavil kvůli změnám v nákupu a prodeji mléka. Mlékárna tuto možnost nicméně znovu posoudí v příštím roce, řekl k tomu majitel firmy Milan Domáček.

"Situace se mění, někteří zemědělci hůře dodávají do Německa," prohlásil. Roční úspora ze změny sídla by podle jeho dřívějšího prohlášení činila asi 110 milionů korun. Výroba by však zůstala zachována v Hlinsku, když ročně činí zhruba 200 milionů litrů. Firma zaměstnává asi 230 lidí.
Mlékárna nyní průměrně podle kvality platí zemědělcům 8,20 až 8,30 koruny za litr mléka. Do konce roku změnu v cenách nechystá. "Koncem prosince budeme jednat o cenách v příštím roce," uvedl. Nevyloučil zvýšení výkupních cen, i když zemědělci podle něj dostávají dostatek subvencí. Tatramléko loni zvýšila tržby asi o devět procent na zhruba 2,75 miliardy korun. Export se na tržbách podílel více než polovinou a mířil hlavně na mimoevropské trhy, jako jsou Thajsko, Bangladéš nebo země Latinské Ameriky. Loňský čistý zisk činil 27 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down