02.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost z Hostína na Mělnicku kvůli nedostatku pracovníků nesklidila asi třetinu ploch

Společnost Český chřest z Hostína u Vojkovic na Mělnicku, která je největším producentem chřestu v ČR, letos kvůli nedostatku pracovníků z Ukrajiny nesklidila zhruba pětinu ploch. Z odhadovaných asi 360 tun chřestu sklidila zhruba 280 tun. Převážná část produkce míří do obchodních řetězců. Uvedl to jednatel společnosti Jiří Šafář s tím, že už třetí rok firma nedodává žádné zboží do zahraničí.

Nedostatek pracovníků je způsoben vlivem konfliktu na Ukrajině, kvůli kterému nedorazili sezónní pracovníci. S nedostatkem lidí se potýkalo více zemědělců, chyběli hlavně kvalifikovaní zaměstnanci. V červnu na to upozornil také Zemědělský svaz ČR. Firma je podle Šafáře ve velké nejistotě i kvůli tomu, že již třetí rok je z ekonomické pohledu prakticky na nule a chybí peníze na rozvoj společnosti. Do zahraničí prakticky nevyváží hlavně kvůli rostoucím nákladům na pohonné hmoty. Společnost naší velikosti se musí spoléhat na odběr od obchodních řetězců, sdělil.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down