29.04.2004 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnosti Opavia - LU loni klesl zisk

Společnosti Opavia - LU v loňském roce meziročně klesl čistý zisk zhruba o desetinu na 539 milionů korun. Výnosy činily 4,46 miliardy korun proti pěti miliardám v předchozím roce, vyplývá z pozvánky na řádnou valnou hromadu firmy.

Valné hromadě bude předložen návrh snížit základní kapitál Opavia - LU zhruba o 937 milionů na 624,5 milionu korun. Důvodem navrhovaného kroku je přebytek volných finančních zdrojů, které má společnost k dispozici a nepotřebuje je pro své podnikání. Snížení kapitálu chce firma provést snížením jmenovité hodnoty všech akcií z 500 korun na 200 korun na cenný papír. Suma 937 milionů korun bude rozdělena a vyplacena jednotlivým akcionářům. Hromada bude hlasovat také o změně stanov firmy. Její podstatou je snížení počtu členů dozorčí rady z devíti na šest. Opavia - LU vznikla v roce 1999, kdy se rozdělila a.s. Čokoládovny na dvě nástupnické organizace - Danone Čokoládovny, dnes Opavia - LU, a Nestlé Čokoládovny. Společnost Čokoládovny byla v letech 1992 až 1998 společným podnikem dvou hlavních strategických partnerů, švýcarské Nestlé a francouzské Danone.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down