Společnosti, zabývající se produkcí a distribucí potravin vzrostl zisk meziročně o sto procent

Distributorovi potravin Bidfood Czech Republic za finanční rok končící letošním 30. červnem vzrostl meziročně zisk o 100,4 procenta na 788,8 milionu Kč. Tržby se zvýšily o 32 procent na 14,24 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy umístněné ve sbírce listin. 

Podle zprávy hospodaření společnosti ovlivnila rostoucí inflace, což se promítlo do poklesu prodejů. Zpráva dále uvádí, že 88 procent tržeb za prodej zboží a vlastních výrobků společnost realizuje na českém trhu. Vyváží ale také například do Velké Británie, Itálie, Polska nebo na Slovensko. Firma je zároveň největším distributorem potravin do oboru gastronomie v Česku. Věnuje se také výrobě a zpracování potravin. Vlastní továrnu na výrobu zmrzliny na Opavsku a v Dýšině u Plzně má podnik na zpracování masa. V Kralupech nad Vltavou Bidfood provozuje podnik na zpracování zmrazených ryb, kterým projde 5000 tun ryb ročně. Provoz otevřela letos poté, co původní balírna ryb v roce 2020 shořela. Do nového provozu firma investovala 400 milionů Kč. Do portfolia společnosti patří značky Nowaco, Prima, Mrož, Petron, Coronet Gurmet a Bagetier, které se prodávají v maloobchodních prodejnách. Firma uvádí, že většina potravin, které distribuuje z vlastní výroby nebo od ostatních potravinářských firem, je mražené zboží. "Pro rok končící 30. června 2023 předpokládáme udržení stávajícího obratu s důrazem na dosažení stejného objemu prodejů s minimálním dopadem na marži, kterou vzhledem k současným podmínkám trhu nejspíš nebudeme schopni udržet," uvedla společnost k výhledu na další finanční rok. Firma uvádí, že je součástí nadnárodní supiny Bidcorp, což je druhý největší distributor potravin na světě. Za minulý finanční rok zaměstnávala v průměru 1343 lidí, což je meziročně o 97 více.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down