03.08.2010 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společný obchod s ovocnými nápoji

Společnost Karlovarské minerální vody (KMV), největší tuzemský producent balených vod a minerálních nápojů, bude v Česku prodávat ovocné nápoje německé firmy Eckes-Granini Group, jež patří k jejich předním výrobcům v Evropě. Licenční smlouva má pomoci zvýšit prodeje výrobků Eckes-Granini na tuzemském trhu a také rozšířit produktového portfolio KMV o ovocné nápoje a džusy. Oznámila to mluvčí Karlovarských minerálních vod Bibiana Beňová.

Licenční smlouva umožní KMV převzít kompetence jako importéra mezinárodních prémiových značek granini a Yo syrup pro Českou republiku. Tyto produkty se podle Beňové na českém trhu sice už prodávají, ale pouze v omezeném množství. Jejich prodeje by měly výrazně vzrůst, řekla mluvčí. "Portfolio značky granini pro maloobchodní prodej v ČR zahrnuje osm příchutí džusů a nektarů v litrových PET lahvích, lahve o obsahu 0,2 litru jsou pro gastronomii. YO sirupy budou v v PET lahvích 0,7 litru v 11 příchutích," podotkla.
Rozšíření nabídky KMV o nový typ produktů odpovídá záměru věnovat pozornost stále žádanějším zdravým ochuceným nápojům, uvedl generální ředitel Alessandro Pasquale. "V Eckes-Granini jsme našli partnera, jenž má vynikající pozicí na evropských trzích. Má i bohaté zkušenosti a trh s ovocnými nápoji kontinuálně obohacuje o pozoruhodné inovace. Očekáváme, že díky našim letitým zkušenostem v zavádění prémiových značek dokážeme potenciál produktů plně rozvinout i na českém trhu," konstatoval Pasquale.
Pro Eckes-Granini představuje uzavření licenční smlouvy přirozený krok v rámci plánované mezinárodní expanze, uvedl předseda představenstva společnosti Thomas Hinderer. Předpokládá, že distribuce výrobků prostřednictvím KMV pomůže značkám granini a Yo syrup dosáhnout vedoucí pozice ve svém segmentu právě na lokálních trzích. KMV se rovněž hodlá zaměřit na rozšíření distribuční sítě v maloobchodu a vybudování stabilního postavení v gastronomii.
Společnost Eckes-Granini Group, která vznikla v německém městě Nieder-Olm a je v současnosti jedním z předních výrobců značkových džusů a ovocných nápojů. V 14 národních pobočkách v Evropě zaměstnává na 1450 lidí. Skupina dosahuje ročního obratu kolem 900 milionů euro (asi 22,1 miliardy korun). Eckes-Granini usiluje o kontinuální organický růst podpořený akvizicemi a strategickými partnerstvími v rámci Evropy.
Karlovarské minerální vody, jejichž stoprocentním vlastníkem je společnost Ronaldsay sídlící v Nizozemsku, ovládají 80 procent českého trhu. Patří jim většina důležitých značek. Kromě Mattoni jsou to značky Dobrá voda, Magnesia, Aquila, 35 procent vlastní v Hanácké kyselce, v roce 2006 získaly Poděbradku. V roce 2008 ovládly také rakouského výrobce nealkoholických nápojů Waldquelle Kobersdorf. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down