02.11.2006 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společný postup proti zvyšování daní u piva nabídne ministr Tlustý v Německu

Český ministr financí Vlastimil Tlustý se v pátek setká v Berlíně se svým německým protějškem Peerem Steinbrückem. Tématem jednání je hledat společný postup, který by zabránil Evropské unii zvýšit spotřební daň u piva. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Evropská unie chce, aby sedm států, včetně České republiky, zvýšily spotřební daň z piva zhruba o pětinu. To by znamenalo, že z půllitru by stát vybral asi o 30 haléřů více než nyní. Podle návrhu Evropské komise by se daně měly zvýšit někdy mezi roky 2008 až 2010. Návrh unie se nelíbí českým pivovarníkům. Výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý se domnívá, že zdražení by se vyšplhalo kvůli dodatečným nákladům až o korunu na půllitr.
Česká republika hledala podporu pro společný postup v Polsku, ale tam příliš neuspěla. Uspěšnější by mohla být a jiných tradičních pivařských státech, jakou jsou Irsko, Rakousko nebo právě Německo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 14MB (2.8% of 500MB)