07.09.2004 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spor mezi veterinární komorou a antimonopolním úřadem skončí u soudu

Spor mezi Komorou veterinárních lékařů a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže skončí u soudu. Rozhodlo o tom ve středu představenstvo komory, informoval prezident komory Jan Bernarda. Rozhodnutí veterinářů podat u správního soudu žalobu proti rozhodnutí antimonopolního úřadu vzešlo na základě udělení pokuty 200 tisíc korun za omezení konkurence na trhu. Podle předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josefa Bednáře však řád komory zamezoval volný vstup na trh svým členům, když veterinář podle vydaných pravidel nesmí přijmout zakázku od chovatele, který byl zákazníkem jiného kolegy a neměl dosud vyrovnané dluhy. Proto antimonopolní úřad uložil kontroverzní ustanovení zrušit a dále jej neuplatňovat.

Petr Ritter, zástupce veterinární komory z advokátní kanceláře Ritter-Šťastný, který vetrinární komoru ve sporu zastupuje, soudí, že úřad svým rozhodnutím chrání neplatiče a nikoli hospodářskou soutěž. Nevyloučil, že problém skončí i u evropského soudnictví.
Opačný pohled zastává Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podle vyjádření Kristiána Chalupy z odboru tisku a informací rozhodl úřad v souladu se zákonem. Dodal, že rozhodnutí ÚOHS jsou soudně přezkoumatelná.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down