21.07.2004 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spotřeba vína v Čechách letos zřejmě vzroste asi o osm procent

Spotřeba vína by letos mohla proti loňsku stoupnout zhruba o sedm až osm procent, řekl obchodní ředitel společnosti Bohemia Sekt Dalibor Šebela. Vloni činil meziroční nárůst spotřeby asi osm až devět procent. Nárůst obliby vína má podle něj dynamiku, protože se vychází ze stále vyššího základu. Spotřeba vína na domácím trhu překročila šestnáct litrů na hlavu ročně.

Proti okolním státům je spotřeba vína v české republice dost nízká. Například v Rakousku podobně jako v Německu se pohybuje více než třicet litrů a Slováci zkonzumují více než 20 litrů vína na hlavu ročně.
Nárůst ve spotřebě se už méně projevuje u sektů. Jde totiž o exkluzivnější kategorii, citlivější na náladu spotřebitelů. V současnosti Češi vypijí 1,3 až 1,5 litru šumivých vín na hlavu ročně, upřesnil Šebela. Například evropská špička Německo vykazuje konzumaci podle něj více než čtyři litry na osobu za rok.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down